1591 5190 Affischer 3 st, Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Yttermått inklusive ram: 77x61 - 80x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:27)
1591 5012 Akvarell Magnus Berg (1953), Kustparti. Signerad, akvarell. Bladets mått: 15x38,5, yttermått inklusive ram: 34x59 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:50)
1591 5150 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad SHB, modell. Akvarell, bildmått: 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 49x62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:25)
1591 5300 Armbandsur Christophe Duchamp, Perpetual Luxury, automatic. Box. Diameter: 42 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:49)
1591 5287 Barometer Schatz. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:45)
1591 5294 Barstolar 3 st, "Cornflake high", Claesson, Koivisto, Rune för Offecct, kromad benställning, stoppad läderklädd sits. Höjd: 80 cm, etiketterade
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:26)
1591 5128 Bijouterier diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5016 Blandteknik Maria Ginzburg (f. 1955), Sverige. Signerad, daterad 2004, fyr, 36x25 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:02)
1591 5060 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Tidigt 1900-tal. Blandteknik, Monogramsignerad EH, bildmått: 40x15 cm, yttermått inklusive ram: 56x33 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:41)
1591 5303 Bokstöd Sekelskfte. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:13)
1591 4025 Bokverk 2 st, Nordenskiöld, Vegas, 2 band inkl kartor
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:04)
1591 4024 Bokverk 2 st, Svenskt Silversmide, 1520-1850 samt 1850-1912
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:01)
1591 5222 Bord 1700-/1800-tal, med klaff och låda, Längd 136 cm + 72 cm. Djup: 72 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:46)
1591 5221 Bord 1700-/1800-tal, med klaff och lådor, furu. Längd 220 cm + en klaff om 72 cm. Djup: 81 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 9.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:20)
1591 5230 Bord med lådor, 1920-tal, björk. Bredd: 63 cm. Djup: 38 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5166 Bordslampa 19320-tal, mässing. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:11)
1591 5123 Bordslampa tenn, 1930. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:43)
1591 5261 Bordslampfot Glasfot. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:56)
1591 5143 Bordslampfot Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:03)
1591 5167 Bordslampfot Kina, föredetta bojan. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:33)
1591 5275 Bordslampfot mässing. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:54)
1591 4020 Bordslampfot Porslin, Orientalisk. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:44)
1591 5127 Bordslampor Ett par, Tyskland, porslin. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:43)
1591 4143 Bordslyster 3-armad, Prismor. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 5233 Bordsur tidigt 1900-tal. Längd: 40 cm, djup: 15 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:50)
1591 5076 Bricka Intarsia, Birger Ekman, 1938. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:02)
1591 4281 Byrå Engelsk stil. Bredd: 76 cm. Djup: 42 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 4109 Byrå Gustaviansk stil, Intarsia, stenskiva. Bredd: 96 cm, djup: 51 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:34)
1591 4125 Byrå med klaffar, mahogny, engelsk stil. Bredd: 40 + 14x2, djup: 37 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:25)
1591 5034 Byrå omkring 1900, Jugend. Bredd: 103 cm, djup: 48 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:11)
1591 5306 Cafébord metallfot / stenskiva. Diameter: 60 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5103 Chiffonjé 1800-tal, mahogny. Bredd: 87 cm, djup: 46 cm, höjd: 142 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:06)
1591 5030 Chiffonjé 1880-tal, Bemålad. Bredd: 100 cm. Djup: 56 cm, höjd: 137 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:48)
1591 5207 Cigarettskrin Sterlingsilver, Tyskland, monogramdekor, 12x10. Vikt: 169g brutto
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:31)
1591 5209 Cigarretui Sterlingsilver, Tyskland, 17x10. Vikt: 420g brutto
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:14)
1591 5027 Cigarrskrin silver, Importstämplar. Längd: 14 cm, vikt: 165g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:03)
1591 5092 Dagbädd 1960/70-tal, utdragbar. Längd: 190 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:21)
1591 3108 Damarmbandsur 14k guld. Omega. Diameter: 2,6 cm, bruttovikt: 15 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 5254 Decksbelysning 2 st, Spica, torpedbåt, mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:49)
1591 5188 Diamanter 3 st. Ca. 0. 60 ct. 0. 63 ct. 0,62 ct
S�ldes f�r 16.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:59)
1591 5124 Dockor 6 st, bland annat Frankrike. Höjd: 18-33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:38)
1591 5118 Dosa Silver / emalj. Längd: 8 cm, vikt: 125 brutto
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:25)
1591 5066 Dosa silver, 1843. Diameter: 6 cm, höjd: 3,5 cm, vikt: 55 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:04)
1591 5050 Efterrättsskedar 6 st, silver, 1852, GD. Längd: 14,5 cm. Vikt: 150g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:20)
1591 5041 Emmafåtöljer Ett par, sent 1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:07)
1591 5288 Etsning Jevgeni Klimov (1901-1990). Signerad, numrerad 8/50, daterad 1984, "Linnud". Bildmått: 36x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x55 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:35)
1591 5289 Etsning Silvi Liiva (1941-2023). Signerad, numrerad 5/25, daterad 1984. Bildmått: 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:12)
1591 5024 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Porträtt av Evert. Signerad, numrerad 6/250, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 59x46 cm, yttermått inklusive ram: 73x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:53)
1591 4200 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 115/260. Färglitografi, bildmått: 37x46 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:13)
1591 5015 Färglitografi Dagmar Glemme (f. 1942), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad EA, 55x36 cm, yttermått inklusive ram: 66x48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:17)
1591 5023 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 20/60. Bildmått: 59x37 cm, yttermått inklusive ram: 63x41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:49)
1591 5266 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 355/360, Lofoten. Färglitografi, bildmått: 44x61 cm, yttermått inklusive ram: 63x78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:10)
1591 4082 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 64/200. Färglitografi. Bladets mått: 75x55 cm, yttermått inklusive ram: 84x66 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:59)
1591 5154 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 157/190, daterad -83, skål med svarta vinbär. Färglitografi, bildmått: 53x42 cm, yttermått inklusive ram: 65x52 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 5169 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 36/195, daterad 1981, Vinbärsberg. Färglitografi, bildmått: 50x74,5, yttermått inklusive ram: 67x90 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:01)
1591 5009 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Provtryck. Signerad. Färglitografi, bildmått: 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:24)
1591 3343 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Vinterland". Signerad, numrerad Pt, daterad 1954. Färglitografi, bildmått: 26x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:56)
1591 5148 Färglitografier 3 st, Tage Lundin. Signerade, 1950-tal, yttermått inklusive ram: 48x34 - 51x34 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:14)
1591 4251 Färglitografier 4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerade, bland annat motiv från Trosa, bildmått 22x33-35x47 cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 35x45 - 55x66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:22)
1591 5215 Fat + bägare, 5 delar, silver, diameter: 15. Höjd: 4,5-7,5, vikt: 215g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:20)
1591 4185 Fat Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Diameter: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:05)
1591 5176 Fat Bo Fajans. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:37)
1591 5071 Fat Gustavsberg, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Bågskytt. Diameter: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:23)
1591 5115 Fat / skålar 3 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen. Diameter: 17,5-25, längd: 24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:33)
1591 5270 Fåtölj Englesson
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:06)
1591 5028 Fåtölj skinn
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:04)
1591 5045 Fickur Silver (800), Tyskland. Diameter: 6 cm, bruttovikt: 135 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5252 Fönster Blyinfattat glas, 183x58 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:50)
1591 5130 Garderobsskåp Bemålat. Bredd: 70 cm. Djup: 64 cm, höjd: 200 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:34)
1591 5281 Glas på fot Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:17)
1591 5036 Glasservisdelar 43 delar, Åfors Glasbruk, ( 2 st vinglas Karolina Orrefors). Höjd: 9,5-14,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:51)
1591 5164 Golvlampa NAFA. Höjd: 135 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:37)
1591 5019 Halsband 5 st, silver, bruttovikt: 260 g. Längd: 40-90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:04)
1591 5018 Hängsmycken 6 st, silver, bruttovikt: 220 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:15)
1591 5158 Jultallrikar 8+ 5 st, Royal Copenhagen & Bing & Grøndahl. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:02)
1591 5070 Kantin på benställning Höganäs, 3 Liter, AJ, Saltglaserat stengods / järn. Höjd: 28-42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:06)
1591 5236 Karmstol 1800-tal, med dyna
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:55)
1591 5170 Karmstol Furu, Karl Andersson´s, Design: Børge Mogensen (1914-1972), Danmark.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:48)
1591 5084 Karmstol Louis XV-stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5054 Karmstol rokokostil, 1900-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:11)
1591 5256 Karmstol så kallad skrattstol
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:33)
1591 5238 Karmstol senempire
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:21)
1591 5085 Karmstol Sent 1800-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 5187 Karmstol på hjul Engelsk, Skinn
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:32)
1591 4034 Karmstolar 4 st, mässing, 1960/70-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:51)
1591 5144 Klaffbord bemålad, furu. Bredd: 45 + två klaffar om 21,5 cm, längd: 90 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:22)
1591 5006 Knivar/blad 3 st, Orientaliska bland annat Japan. Längd: 22-38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:40)
1591 5290 Krukor/skålar 20 st, "Gobelet", Gustavsberg. Blå dekor mot vit reliefbotten. Diameter: 8,5 cm, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:04)
1591 4229 Kuddar 2 st, Broderad/Handvävd. Längd: 57-72 cm, djup: 22 cm, höjd: 42-48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:31)
1591 5047 Kuverttallrikar 7 st, ThoMath & Victoria, metall, diameter: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:41)
1591 5189 Litografier 4 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 423/500, Stockholm, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:58)
1591 5295 Ljuskrona Maria Theresia, med olikslipade prismor, tio ljusarmar. Höjd: 50 cm + 30 cm klädd kedja och kåpa med tofs
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 4061 Ljuskrona med prismor, Rokokostil. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 5213 Ljusstakar Ett par, silver, England. Höjd: 9 cm, fylld fot, vikt: 300g brutto
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:01)
1591 4137 Ljusstakar ett par, Slipad dekor, glas. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:45)
1591 5087 Matbord utdragsskiva, teak. Bredd: 140 + 56, djup: 90 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:54)
1591 3065 Matservisdelar 50 delar ca, Epiag, Tjeckoslovakien, 8 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12+ 12 assietter, 8 uppläggningsfat, 1 soppterrin utan lock, 1 såsskål, 1 kanna
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:15)
1591 4010 Matservisdelar ca 60 delar, Gefle, Stjärnsund, flintgods, 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 22 förrättstallrikar, 13 assietter, en kanna, tre uppläggningsfat
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:53)
1591 4208 Matservisdelar Gustavsberg, Asiatic, ca 45 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:32)
1591 5304 Matskedar 11 st, silver, olika modeller. Längd: 20-21,5 ca. Vikt: 550g ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:08)
1591 4106 Matta Abadeh, 100x148 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:21)
1591 4102 Matta Afghan, 55x70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 5202 Matta Afghan, 56x247 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:02)
1591 5203 Matta Afghan, 60x263 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:18)
1591 5198 Matta Kelim, Afghan, 100x152 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:30)
1591 5199 Matta Kelim, Afghan, 103x158 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:25)
1591 5201 Matta Kelim, Afghan, 99x141 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:22)
1591 5214 Matta Kelim, Koor Baktiar, 109x152 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:25)
1591 5216 Matta Kelim, Shiraz, 87x157 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:29)
1591 4100 Matta Lilihan, 160x190 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:03)
1591 4058 Matta orientalisk 287x210cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:23)
1591 5133 Matta Orientalisk, 101x164 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 4177 Matta orientalisk, 102x154 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:38)
1591 4176 Matta orientalisk, 125x190 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:31)
1591 5197 Matta orientalisk, 130x192 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:08)
1591 5132 Matta Orientalisk, 154x242 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:38)
1591 5136 Matta Orientalisk, 160x283 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:50)
1591 4056 Matta orientalisk, 170x252 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:34)
1591 5137 Matta orientalisk, 94x132 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:45)
1591 5048 Matta Orientalisk, Gabbeh, 240x208 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:04)
1591 5134 Matta orientalisk, galleri, 100x404 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:32)
1591 4083 Matta Orientalisk, Kerman, 388x298 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:13)
1591 5049 Matta Ull, "Agra", 160x230 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:50)
1591 5080 Mattallrikar + assietter, 6 + 8 delar, blått glas. Diameter: 21-25,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:18)
1591 5109 Mockaservis 15 delar, Bing & Grøndahl, "Empire"
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:28)
1591 5063 Nattygsbord Ett par, Bemålade, Gustaviansk stil. Bredd: 35 cm, djup: 43 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:58)
1591 4168 Oljemålning 1800-tal, Landskap med figurer. Ej signerad. Olja på duk, 36x49 cm, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:43)
1591 5014 Oljemålning Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. Signerad ÅWA, landskap. Olja på duk, 73x71 cm, yttermått inklusive ram: 76x75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:19)
1591 5032 Oljemålning Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. "Blommande Äng". Signerad. Olja på duk, 48x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:54)
1591 5249 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Äng". Signerad. Olja på duk, 40x40cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:23)
1591 5001 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Ayurveda". Signerad. Olja på duk, 24x30cm, yttermått inklusive ram: 34x43cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:21)
1591 4001 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Struktur". Signerad. Olja på duk, 30x24cm, yttermått inklusive ram: 42x36cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:06)
1591 5055 Oljemålning Finn Krogh (1930), Danmark, Signerad, komposition. Olja på pannå, 60x29 cm, yttermått inklusive ram: 72x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:29)
1591 5276 Oljemålning Gunnar Palmgren, ej signerad, Kortspelare. Olja på pannå, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 74x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:47)
1591 5078 Oljemålning Gustaf Skoglund (1923-2003), Sverige. Signerad, daterad 53, Stilleben. Olja på pannå, 24x50 cm, yttermått inklusive ram: 37x63 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:01)
1591 5057 Oljemålning Hans Osvald Larsson (1915-1973), Sverige. Hus. Monogramsignerad. Olja på pannå, 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 4276 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Modell i hatt. Signerad, daterad -85. Olja på pannå, 19x12 cm, yttermått inklusive ram: 25x17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:48)
1591 5067 Oljemålning Hildegard Thorell (1850-1930), Sverige. Signerad, daterad 1920, Damporträtt. Olja på duk, 68x52 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:26)
1591 5246 Oljemålning Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Signerad, fäbod. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:21)
1591 5247 Oljemålning Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 40x46 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:05)
1591 5262 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Kosmiskt fragment". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 72x65 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:17)
1591 5129 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, CB, landskap. Olja på duk, 88x115 cm, yttermått inklusive ram: 91x118 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:36)
1591 5021 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad S Lembeck, Höstar & Höns. Olja på duk, 43x53 cm, yttermått inklusive ram: 55x65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:41)
1591 5073 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -50, stilleben. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 64x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:40)
1591 5074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:10)
1591 5243 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 5120 Oljemålning/blandteknik Peter Attack, flagga. Signerad. Olja på duk, 77x96 cm, yttermått inklusive ram: 81x100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 4247 Överkast / draperi Siden, Lappteknik, 245x256 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:07)
1591 5171 Pallar 2 st, Furu. Längd: 34-65 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:29)
1591 4238 Päls Mink
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:04)
1591 5020 Päls Mink, storlek ca 38
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:49)
1591 5007 Parti koppar 5 delar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:03)
1591 5052 Parti smycken silver, diverse, halsband mm, bland annat Stigbert och Arvo Saarela. Vikt: 100g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:23)
1591 3403 Parti teckningar och grafik 13 st, bland annat Eva Stockhaus, Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Gösta Kriland (1917-1989), Sverige. Med flera, oramade, bladens mått ca 25-30 cm, 46-38 c, ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:47)
1591 5228 Piedestal barockstil, trä. Ca 27x28 cm. Diameter: 13 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:16)
1591 5211 Placeringskortshållare 12 st, Sterlingsilver. Höjd: 5 cm. Vikt: 780g ca
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:44)
1591 4033 Plafond glas. Diameter: 53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:44)
1591 4163 Porslin 10 delar, Kina. Höjd: 2-12 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:19)
1591 5090 Psalmbokshylla kompletterad, Äldre delar. Bredd: 64 cm, djup: 19 cm, höjd: 79 cm
1591 5212 Punschkoppar 8 + 1 st, silver. Höjd: 3,5-5, vikt: 300g ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:34)
1591 5182 Röllakan Signerad UP, Ulla Parkdal (f. 1939), Sverige. 200x136 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:46)
1591 4089 Salongsbord Tidigt 1900-tal, ek / intarsia, diameter: 94, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:58)
1591 4085 Samlartallrikar 40 del ca, Danmark, olika modeller. Diameter: 15-23,12 st Royal Copenhagen, 28 st Bing & Gröndahl
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:34)
1591 5106 Sängvärmare England, Denby, glaserad keramik. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5227 Sekretär 1800-tal, Bemålad. Bredd: 102 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:25)
1591 5058 Serigrafi Rikizo Fukao (f. 1946), Japan. Signerad, Silkscreen, numrerad 3/15, daterad -74. Silkscreen, yttermått inklusive ram: 78x59 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:08)
1591 5117 Servettringar + fat, 6 delar, silver. Vikt: 170g ca. Längd: 4-10 cm, djup: 2,5-7,5 cm, höjd: 1-3,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:07)
1591 4046 Servisdelar Tjeckien, ca 80 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:41)
1591 4196 Sideboard ett par, med skjutdörrar. Längd: 100 cm, djup: 42 cm, höjd: 71 cm
1591 5079 Sideboard Torkelson, Bergen. Längd: 115 cm, djup: 34,5 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:13)
1591 5269 Sittpuff Englesson. Diameter: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:39)
1591 5240 Skål + burkar+ vas, Kina, Keramik/Cloisonne. Höjd: 6,5-9,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:49)
1591 4091 Skål Keramik, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Arabia, Flicka med fåglar, Handmålad, 17,5x17,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:34)
1591 5217 Skål silver, på kulfötter, diameter: 19, höjd: 7,5. Vikt: 240g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:29)
1591 5039 Skålfat + vas, 2 delar, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. Rörstrand. Diameter: 26,5 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 5283 Skålfat 3 st, Kina, Blåvitt. Längd: 22-26 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:20)
1591 5142 Skålfat Silver (900), Bogota, graverad, diameter: 18. Vikt: 120g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:22)
1591 5121 Skålfat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Sverige. Gustavsberg, Argenta, Stengods, grön glasyr med målad silverdekor av liljekonvaljer. Diameter: 21,5 cm. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:38)
1591 5110 Skänk 1800-/1900-tal, två lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, senare bemålad. Bredd: 113 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 116 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:02)
1591 5138 Skänk 1800-tal, två lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, furu. 108 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 116 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:18)
1591 4148 Skåp 1800-tal, Allmoge, Ådringsmålat, senare bemålning. Bredd: 115 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 192 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:57)
1591 5162 Skåp Med tallrikshyllor, 6 lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, lös överdel fästs i väggen, Bredd: 100 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 210 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:29)
1591 5163 Skåp Med tallrikshyllor, 6 lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, lös överdel fästs i väggen, Bredd: 100 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 210 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:39)
1591 3181 Skåp med överdel ett par, Maple & Co Antique Furniture (1870-1950), London, Intarsia, märkt i lådkant, saknar sockel. Bredd: 43 cm. Djup: 60. Cm, höjd: 73-140 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:25)
1591 5232 Skåpsdörrar Ett par, Allmoge, Roslagen, 1800-tal, 60x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:56)
1591 4084 Skrivbordsuppsats 6 delar, Gusum, mässing. Längd: 13-22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:31)
1591 5125 Skrivställ metall och emalj, 1800-tal. Inkomplett. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:19)
1591 5105 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Uggla, Rörstrand. Signerad. Höjd: 14. 5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5274 Skulptur Gunilla Ignberg. Signerad, daterad 96, Kallbrons, "First love". Längd: 34 cm. Djup: 10 cm, höjd: 24 inklusive sockel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:02)
1591 5175 Skulptur Harald Salomon (1900-1990), Danmark. Rörstrand, Stengods. Bacchus Längd: 25 cm. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:17)
1591 5242 Skulptur Herman Rosell, Trä, bemålad, Sign H R. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:25)
1591 5273 Skulptur Kallbrons, Sign G -95, Liggande kvinna. Längd: 34 cm. Djup: 18 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:28)
1591 5172 Skulptur Murano, Guerrieri, keramik. Höjd: 22 cm
1591 5065 Skulpturer + skål, 3 delar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 6-11,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5155 Snurrpall Krom, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:32)
1591 5168 Soffa längd: 190 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5191 Soffa Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Scandiform. Längd: 187 cm. Djup: ca 73 cm. Höjd: 80 cm, sitthöjd: ca 36-47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:42)
1591 5086 Soffbord 1960-tal, Teak. Bredd: 79 cm, djup: 79 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5100 Soffbord Asko, Finland, teak, 150, djup: 72 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:43)
1591 4095 Spegel + konsolbord, Karl Johan, mahogny. Längd: 79-86, höjd: 85 + 170
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:39)
1591 5267 Spegel Gustaviansk stil, 72x52, nutida
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:09)
1591 4273 Spegel rokokostil, 116x53 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:43)
1591 5029 Spegel trä, Laserad, 88x150 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:11)
1591 5239 Stol 1800-tal
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 5097 Stolar 1800-tal, mahogny, mässingsdekor
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:24)
1591 4280 Stolar 4 st, mahogny, England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:12)
1591 5156 Stolar 6 st, Børge Mogensen (1914-1972), Ek. Tageltygklädda fast stoppade sitsar. Danmark. Karl Anderssons, Bra Bohag
S�ldes f�r 13.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:42)
1591 4192 Stolar ett par, 1800-tal, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 5271 Stolar ett par, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, modell 3110 "The Drop"
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5268 Stolar ett par, Senempire, Björk
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:18)
1591 5282 Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 60 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:40)
1591 5251 Sybord mahogny. Bredd: 46 cm. Djup: 34 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:24)
1591 5008 Syltkrukor 6 st, Gustavsberg och Rörstrand. Höjd: 15-18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:30)
1591 5250 Taburett Karl Johanstil. Längd: 60 cm, djup: 37 cm, sitthöjd: 44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:20)
1591 5011 Tågdelar Märklin. Längd: 5-36 cm, djup: 2,5-6 cm, höjd: 3-11,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:18)
1591 5072 Takarmatur Glas, Foscarini, Gregg. Längd: 31 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:50)
1591 5062 Takarmatur med prismor, diameter: 43 cm
1591 5165 Takarmatur Tiffanystil, nutida, diameter: 42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 5114 Tallrikar + vaser, 4 delar, Kina. Diameter: 22 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:26)
1591 5113 Tallrikar 3 st, Kina, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5181 Tallrikar 4 st, Kina, Blåvita, omkring 1800. Diameter: 22,5 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:58)
1591 5112 Tallrikar 6 st, dekor i famille rose, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:08)
1591 5046 Tekanna + plunta, 2 delar, Tenn, höjd, 17-26 cm. Längd: 13-15 cm, djup: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:19)
1591 5119 Tekök Pläterad, England. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:16)
1591 5038 Terrin Arabia, "Blått landskap". Diameter: 22 längd: 26 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:15)
1591 5031 Teservis 17 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. ”Grand", Gefle. Flintgods, blågrön glasyr med guldkant
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:10)
1591 5069 Teservisdelar 9 delar, glaserad stengodslera, Signerade. Höjd: 8-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:56)
1591 5218 Tesilar + saltskedar, 8 delar, silver. Längd: 7-18 cm, trähandtag, bland annat Danmark, bruttovikt: 140g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:51)
1591 5044 Vägglystrar Ett par, prismor. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:38)
1591 5265 Väggpendyl Ek, 1880-tal. Höjd: ca 100
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:14)
1591 5286 Väggpendyl Rokokostil, batteridrivet urverk. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:52)
1591 4114 Väggrelief JIE, Folkdräkter, 23x29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:26)
1591 4131 Väggrelief Konstglas, Elme Glasbruk, David Ralson, religiös 35x13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:29)
1591 4167 Väggrelief Metall, Moses, 18x15 cm, yttermått inklusive ram: 29x27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:36)
1591 5284 Väggrelief terrakotta, Clarence Blum (1897-1984), Sverige. Monogramsignerad CB, 76x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:42)
1591 5285 Väggskulpturer 4 st, Clarence Blum (1897-1984), Sverige. Signerad, Gips. Höjd: 12-15 cm
1591 5184 Väggur Bulle, med magnetisk pendel, Ek, 56x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:05)
1591 5179 Vas Bo Fajans, Maggie Wibom (1899-1961), Sverige. Höjd: ca 22 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:20)
1591 5126 Vas Konstglas, Finland. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:01)
1591 4244 Vas Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -80, glaserat lergods. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:50)
1591 5111 Vas Royal Copenhagen, II-sortering. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:05)
1591 5302 Vas Wedgwood, 1800-tAL. Höjd: 18 cm
1591 4221 Vaser 4 st Margareta Hennix, "Combi", Gustavsberg. Höjd: 12-17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:57)
1591 5180 Vaser/skål med lock 3 delar, Kina. Höjd: 7-33 cm. Spricka i locket till skålen.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:36)
1591 5205 Väska "Vezzano", Skinn, med axelrem. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:33)
1591 5264 Vikskärm 4 delar. Längd: 4x51 cm, höjd: 171 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:25)
1591 4232 Ytterfoder 2 st, Bo Fajans. Höjd: 13 cm, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:37)
1591 5299 Ytterfoder/krukor 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Reliefdekor i benporslin, Höjd: 6 cm. Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:39)
1591 5297 Ytterfoder/krukor 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Reliefdekor i benporslin. Höjd: 6 cm. Diameter: 8 cm
1591 5298 Ytterfoder/krukor 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Reliefdekor i benporslin. Höjd: 6 cm. Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:46)